राज शाही शुक्रबार, आषाढ २२, २०८१ मा प्रकाशित

featured photo: Mansarowar Times

हुम्लाको सर्केगाड गाउँपालिकाले गाउँपालिका भित्र रहेका बत्तीस सामुदायिक विद्यालयलाई ल्यापटप, पिरिन्टर, सोलार र स्मार्ट बोर्ड उपलब्ध गराएको छ । विद्यालयलाई प्रविधिमैत्री बनाउने उद्देश्यले विद्यालयबाट माग भई आएका निवेदनका आधारमा आवश्यक सामग्रीहारु वितरण गरिएको हो । विद्यालयको तह अनुसार सञ्चालनमा रहेका विद्यालयलाई प्रविधिमैत्री शिक्षण सिकाइका लागि ल्यापटप, प्रिरिन्टर, सोलार र स्मार्ट बोर्ड उपलब्ध गराइएको सर्केगाड गाउँपालिका अध्यक्ष ठान बहादुर रोकायले बताएका छन ।

विद्यालयमा मात्रै नभई प्रयोगात्मक काममा विद्यालय बाहिर जाँदा पनि ल्यापटप लैजान सजिलो हुने भएकाले विद्यालयलको मागका आधारमा ल्यापटप लगायतका सामग्रीहारु हस्तान्तरण हस्तान्तरण गरिएको उनले बताएका छन । अध्यक्ष रोकायका अनुसार पालिका भित्रै रहेका ४ वटा मावि हिम ज्योति, लालिगुरस, सरस्वती र कोट माबि रोडिकोट विद्यालयलाई आइ सि टि ब्यबस्थापनमा निकै सहयोग पुग्ने बिश्वास गरिएको जनाएका छन। सर्केगाड गाउँपालिका उपाध्यक्ष चन्द्र सिंह कार्कीले हरेक विद्यालय सञ्चारमय बन्नेमा बिश्वास व्यक्त गरेका छन ।

सर्केगाड गाउँपालिका शिक्षा शाखाद्धारा आयोजित एक समारोहमा पालिका अध्यक्ष ठान बहादुर रोकायले विद्यालयका प्रधानाध्यापकलाई ल्यापटप लगायतका सामग्रीहरु हस्तान्तरण गरेका थिए । ‘कम्तीमा प्राविधिक विषय प्रोजेक्टरका माध्यमबाट पढाउन सकियोस्, विद्यार्थीलाई शिक्षण सिकाइमा प्रविधिको प्रयोग गर्न सकियोस् भन्ने हेतुले उक्त सामाग्री हस्तान्त्रण गरिएको सोही गाउँपालिका अध्यक्ष रोकायले बताएका छन ।

यसको नतिजाका आधारमा बाँकी कार्यक्रम बनाइने भएको छ ।’ सामाजिक विकासका क्षेत्रमा पूर्वाधार विकासमा भन्दा धेरै लगानी गर्ने अध्यक्षको योजना छ । सर्केगाड गाउँपालिका शिक्षा शाखा प्रमुख बिर्जन शाहीले सर्केगाड गाउँपालिका भित्र रहेका ३२ वटा विद्यालयहरुमा तह अनुसार आवश्यक सामग्रीहारु टेन्डर आव्हान गरि वितरण गरिएको बताएका छन । विद्यालयलाई प्रविधिमैत्री बनाउन आगामी बर्षहरुमा थप कार्यक्रम निरंतरता दिइने शाहीले बताएका छन ।

सम्बन्धित

ताजा अपडेट
सर्केगाड गाउँपालिकाले किसानलाई अनुदानमा कृषि सामग्री
सामुदायिक विद्यालयलाई ल्यापटप, प्रिरिन्टर, सोलार र स्मार्ट बोर्ड
खार्पु दोजाम कर्णाली नदीमा वनेको झुलुङगे पुल अति जिर्ण

लोकप्रिय

हाम्रो बारेमा

ताजा र खोजमूलक समाचार, विचार, विश्लेषण र अन्तर्वार्ता निरन्तर सम्प्रेषण गर्दै जानेछ । राष्ट्रियता, लोकतन्त्र, नागरिक अधिकार, सुशासन र प्रेस स्वतन्त्रताका सवालमा कहिल्यै कसैसँग सम्झौता गर्ने छैन ।  अनलाइन पत्रिकाको रुपमा निरन्तर सुचना प्रवाहमा जागरुक रहन्छ ।

हाम्रो समुह

प्रकाशक: राज शाही
सह-सम्पादक: दिपबहादुर शाही

सम्पर्क

सिमकोट ६ हुम्ला
Website: https://www.mansarowartimes.com
E-mail: [email protected]

सम्पर्क न.: ९८५८३२०८९८, ९८४८३८५१२२,०८७६८००८९