राज शाही बिहिबार, जेठ ३१, २०८१ मा प्रकाशित

featured photo: Mansarowar Times

२ दिने सरोकारवालाहरुलाई न्याय सम्पादन सम्बन्धि अभिमुखीकरण कार्यक्रम संचालन भएको छ । हुम्लाको नाम्खा गाउँपालिकाका ६ वटै वडाका वडा अध्यक्ष, वडा सदस्य, गाउँ कार्यपालिकाका सदस्य, कर्मचारी, स्थानियवासीका लागी न्यायीक अभिमुखीकरण कार्यक्रम संचालन भएको हो । नाम्खा गाउँपालिकाको आयोजनामा संचालन भएको अभिमुखीकरण कार्यक्रमलाई जिल्ला न्यायाधीश शम्भु प्रसाद बराल र श्रेस्तेदार ज्ञानबहादुर खत्रीले कानून सम्बन्धीका विषयमा जानकारी तथा प्रशिक्षण गरेका थिए । हुम्ला जिल्ला अदालतको बार्षिक कार्ययोजना अनुसार अर्धन्यायीक निकायको निरिक्षण गर्ने क्रममा गत जेठ २५ र २६ गते उक्त कार्यक्रम नाम्खा गाउँपालिका केन्द्र याल्बाङमा संचालन भएको हो ।

बालबिबाह, बहुविवाह, जवरजस्ती करणी, सम्बन्ध विच्छेद, घरेलु हिंसा गरेमा हुने कानूनी व्यवस्था, सजाय तथा जरिवानाकाका बारेमा हुम्ला जिल्ला अदालतका न्यायाधीश शम्भु प्रसाद बरालले प्रशिक्षण गरेका थिए । न्यायीक समितिको अधिकारक्षेत्रको प्रयोग, न्याय सम्पादनको प्रक्रिया, न्यायीक समितिको गठन, न्यायीक समितिको अधिकार क्षेत्र, स्थानिय तह आफैले विवादको निरुपण कार्वाही र किनारा गर्ने विषय, न्यायीक समितिको अधिकार क्षेत्र कसरी प्रयोग गर्ने,न्यायीक समितिको न्याय सम्पादनको प्रक्रिया, मेलमिलाप प्रक्रिया र आधारभुत चरणका विषमा हुम्ला जिल्ला अदालतका श्रेस्तेदार ज्ञानबहादुर खत्रीले प्रशिक्षण गरेका थिए ।

नाम्खा गाउँपालिका उपाध्यक्ष एव न्यायीक समितिका संयोजक तक्दिर लामाको अध्यक्षता र जिल्ला न्यायाधीश शम्भु प्रसाद वरालको प्रमुख आतिथ्यमा संचालन भएको न्यायीक अभिमुखीकरण कार्यक्रमलाई सोही समितिका सदस्य सचिव ग्याछो लामाले उत्घोषण गरेका थिए ।

सम्बन्धित

ताजा अपडेट
सर्केगाड गाउँपालिकाले किसानलाई अनुदानमा कृषि सामग्री
सामुदायिक विद्यालयलाई ल्यापटप, प्रिरिन्टर, सोलार र स्मार्ट बोर्ड
खार्पु दोजाम कर्णाली नदीमा वनेको झुलुङगे पुल अति जिर्ण

लोकप्रिय

हाम्रो बारेमा

ताजा र खोजमूलक समाचार, विचार, विश्लेषण र अन्तर्वार्ता निरन्तर सम्प्रेषण गर्दै जानेछ । राष्ट्रियता, लोकतन्त्र, नागरिक अधिकार, सुशासन र प्रेस स्वतन्त्रताका सवालमा कहिल्यै कसैसँग सम्झौता गर्ने छैन ।  अनलाइन पत्रिकाको रुपमा निरन्तर सुचना प्रवाहमा जागरुक रहन्छ ।

हाम्रो समुह

प्रकाशक: राज शाही
सह-सम्पादक: दिपबहादुर शाही

सम्पर्क

सिमकोट ६ हुम्ला
Website: https://www.mansarowartimes.com
E-mail: [email protected]

सम्पर्क न.: ९८५८३२०८९८, ९८४८३८५१२२,०८७६८००८९